BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Autonomiškas būstas - įžanga

Sveiki,

senokai nerašiau nieko, bet nėra to blogo kas neišeitų į gera. Visos idėjos ir mintys toliau vystosi, auga ir aiškėja ką ir kaip reikia daryti. Taigi pirmas realus žingsnis norint sukurti autonomišką bendruomenę - reikia pirmiausiai sukurti autonomišką būstą. Taigi pradedam statybas!!!

Iškart noriu pasakyti, kad neturiu nei tokio dydžio sklypo, kad galėtų jame kurtis bendruomenė, nei pakankamai resursų, kad tokį sklypą įsigyti, todėl pirmas būstas bus mano šeimos reikmėms.

Koks jis turi būti?.. Šia tema šeimoje diskusijos vyksta seniai. Šiuo metu žinom tokius poreikius:
1. Norim namo, nes norim laisvės, žolės po kojom ir jausti, kad tik nuo mūsų priklauso kaip mes tvarkome savo būstą. Taip pat esu įsitikinęs, kad butai yra pinigų melžimo aparatai.
2. Namas turi tarnauti mums, todėl namo energijos poreikiai turi būti minimalūs ir dar geriau jei juos galima patenkinti paties namo pagaminta energija. Namas turi būti nedidelis, bet patogus ir statomas iš natūralių medžiagų.
3. Norėdami išlikti laisvi stengsimės sunaudoti mažai resursų ir bandysime prisimiti vienoje knygoje apie statyba skaitytą frazę: “geriau mažiau (ploto, prabangos), nei didelės nebaigtos statybos”. Neimsime paskolų, nes jos suteikia apgaulingą ramybės jausmą, kuris dažniausiai baigiasi dar didesne įtampa. Čia iškarto numatau galimą išimtį: jei matysime, kad trūksta nebedaug ir paskola padėtų greičiau pabėgti iš buto ir tai sumažintų mūsų išlaidas, tada galime pasinaudoti šia galimybe.

Taigi namo vizija tokia: ~90m2 karkasinis 2 aukštų (arba 1 aukšto su mansarda) šiaudinis namas kažkur priemiestyje, kad gelėtume viską ko mums dabar reikia pasiekti paprastai. Nors nesame statybininkai, bet viską, ką įmanoma padaryti patiems ir darysime patys. Vėlgi, atsižvelgsime į visas aplinkybes ir kai kuriuos darbus patikėsime kitiems.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (0) »

  1. 1

    ismanusis namas rašė,

    2018-08-28 @ 14:11

    Pritariu, kad namas turi tarnauti mums, o ne mes namui. Dabar vis labiau pradėjau domėtis išmaniaisiais namai. Man tai atrodo kažkas nauja ir įdomu. Gal būt ir pats norėčiau tokio namo, kuris būtų išmanus nes tai turėtų palengvinti kasdienybę. Būtų įdomu sužinoti Jūsų nuomonę apie išmaniojo namo privalumus ir minusus. Ačiū.

Komentarų RSS · TrackBack URI

Tavo komentaras: