BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dar kartą apie namo viziją

Taigi, dar kartą apie namo viziją ir popierizmą. Nors kaip ir buvau nusprendęs nesistengti tilpti į nesudėtingo statinio apibrėžimą, bet…

Žodžiu keletas bėdų. Pirma, namą noriu statyti šiaurinėje sklypo dalyje, kad laisvas sklypas liktų pietuose, o savivaldybės architektūros skyrius to neleidžia, nes reikia išlaikyti užstatymo liniją.

Antra, jei statyčiau išlaikydamas užstatymo liniją, namas būtų prie keliuko, kuris neasfaltuotas, o vasarą ten zuja mašinos ir dulkių yra daug.

Trečia, gaila pinigų architektūriniam projektui :), na didžiąja dalimi dėl to, kad viską susiplanavau ir susibraižiau pats. Architetui reiktų tik padaryti brėžinius autocade, surašyti tą beletristiką, kuri vadinama aiškinamuoju raštu ir padėti parašą. Realiai visą darbą padėjėjas atliktų per nepilną darbo dieną ir tai kainuoja 3000Lt ir daugiau… Dar vienas argumentas, kad techninį projektą užsisakiau pas pažystamą konstruktorių ir nepriklausomai ar turėsiu architekto ruoštą architektūrinį projektą, konstrukcinę dalį turėsiu tikrai.

Ketvirta, padiskutavęs su keletu architektų sužinojau, kad 80 kv.m. tai yra bendras patalpų plotas, o ne plotas pagal išorinius pastato matmenis. Šito niekur negalėjau rasti įstatymuose, todėl iš pradžių nenorėjau patikėti. Tačiau, kadangi pastato priėmimą ir pripažinimą tinkamu naudoti vykdo statybos inspekcija, todėl nuvykau pasikonsultuoti pas juos. Ir mano paties nuostabai gavau patvirtinimą, kad nesudėtingas statinys gali būti laikokmas sodo namas iki 80 kv.m. bendro patalpų ploto. Tai keičia reikalą iš esmės, nes pvz. jei 80 kv.m. pagal išorinius matmenis (namas 10×8), o sienos storis 0,5 metro, tai viduje lieka tik 63 kv.m.(9×7). Dabar gyvename 64 kv.m. trijų kambarių bute, tai pagalvojus, kad jame dar reiktų sutalpinti bent kelių kvadratų katilinę… Tačiau jei tas plotas 17 kv.m. didesnis, tada jau ir katilinė telpa ir bendras kambarys gali būti didesnis.

Ir pagaliau priėjom prie galutinės namo vizijos. Taigi, sprendimas toks: pamatai 12×8, viduje lieka 11×7, tai yra 77 kv.m. Stogas dvišlaitis, su nusklembtais galais, stogo konstrukciją darysiu pakeltą aukščiau, kad jei kada sugalvosiu daryti rekonstrukciją ir įsirengti palėpę nereikėtų keisti konstrukcijos, o tik apsišiltinti palėpę ir pasidaryti laiptus.

Kodėl sakau,kad tai jau galutinė namo vizija? Todėl, kad po vasaros jau yra išlieti pamatai ir bent jau namo išoriniai matmenys tikrai nesikeis :).

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (5) »

 1. 1

  Blakis rašė,

  2012-09-23 @ 14:46

  A tai kurgi paveiksliukai?!

 2. 2

  Žemaitis rašė,

  2012-09-23 @ 21:58

  Paveiksliukai bus kai apie pamatus parašysiu :), ten ir nuotraukų įdėsiu. O jei rimtai tai neturiu ką įdėti prie šito įrašo, nebent pirmo aukšto patalpų planą, nes galutinį techninį projektą gausiu tik už gero mėnesio, o architektūrinio nedariau, tik ranka ant lapo pasibraižiau.

 3. 3

  dzūkas rašė,

  2012-10-29 @ 17:53

  Bendro patalpų ploto skaičiavimas turi keletą niuansų, kurį pasitelkus galima nežymiai išplėsti bendrą plotą. Kalbu apie tai, kad bendras plotas pradedamas skaičiuoti nuo 1,60m aukščio iki lubų, skaičiuojant grindų plotus. Taip pat yra numatyta nišų plotas, kuris neįsiskaičiuoja į bendrą plotą.

  Patalpos plotas - horizontalus grindų plotas, matuojamas nuo sienų ir pertvarų apdailinto (jeigu apdailos nėra - nuo neapdailinto) paviršiaus.
  Prie patalpų ploto nepriskaičiuojami plotai:
  nišų, kurių aukštis žemesnis kaip 1,6 m, ir jose įrengtų spintų;
  pastogėse įrengtų patalpų plotai ir plotai po laiptais gyvenamosiose patalpose, kur aukštis nuo grindų iki lubų (laiptų apačios) mažesnis kaip 1,6 m;
  krosnių, židinių, viryklių (skaičiuojant ir vientiso su virykle garų rinktuvo aukštį), aukštesnių kaip 1,3 m;
  iki 1,5 m pločio angų plotai sienose ir pertvarose.

  Jums turėtų būti aktuali redakcija PASTATŲ PLOTŲ IR TŪRIŲ SKAIČIAVIMO TVARKA

 4. 4

  sildymas oras oras rašė,

  2018-02-06 @ 11:09

  Siūlyčiau pradėti galvoti apie šildymo sistemą, kurią naudosite savo name. Rekomenduoju į viziją įtraukti šilumos siurblį oras oras. :)

 5. 5

  rekuperatorius atsiliepimai rašė,

  2018-09-18 @ 13:24

  Manau pirmiausia labai labai svarbu matyti būsimo namo viziją. O vėliau kai namo vizija jau sukurta galima ir pradėti ir pirmuosius darbus. Manau būtina apgalvoti visus darbus nuo A iki Z. Aš prieš statant namą net apgalvojau ar bus rekuperatorius ar ne. Man svarbu žinoti visus niuansus. Taip pat pritariu, kad popierizmas kainuoja nemažai pinigų, bet kita vertus kai pagalvoji juk namas tai statinys, kuris turi būti pastatytas pagal paskaičiavimus, o kaip žinia ne kiekvienas tai gali atlikti.

Komentarų RSS · TrackBack URI

Tavo komentaras: