BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Google Analytics - mini instrukcija

Labas vakaras,

kadangi prie praeito įrašo gavau komentarą su “Taip” ir už tai buvau pažadėjęs parašyti mini instrukciją kaip pasijungti Google Analytics. Kadangi iš esmės viskas labai paprasta, tai ir instrukcija bus labai paprasta.

1. Prisijungti prie Google Analytics naudojant Gmail prisijungimo duomenis.

2. Sukurti paskyrą.

3. Patvirtinti sukurtą Analytics paskyrą.

pastaba: stebėjimo ID bus reikalingas jei norėsite stebėti savo blogą esantį blogas.lt. Manau, kad tai turėtų suveikti ir populiariausiose turinio valdymo sistemose (WordPress ir Joomla), tačiau nebandžiau, todėl netvirtinu, kad tikrai.

pastaba: “ką stebite?” paprastai užtenka standartinio nustatymo, kaip ir paveikslėlyje, tokį ir rekomenduoju palikti, jei norite sužinoti plačiau galimas nustatymų reikšmes rekomenduoju pagooglinti. “Įklijuokite šį kodą į svetainę” reikalingas įkėlimui į puslapį, jei nėra turinio valdymo sistemos arba ji neturi kur įvesti Stebėjimo ID.

4. Įvesti Stebėjimo ID. Čia parodysiu tik kaip tai  atlikti blogams esantiems blogas.lt

5. Liko maloniausia arba skaudžiausia dalis - matyti ir analizuoti puslapio lankymo statistiką.

pastaba: taip nykiai atrodo ką tik prijungto puslapio statistika, kadangi pirmieji duomenys pateikiami po vidurnakčio už praeitos paros lankomumą. Įdomumas toks, kad galima matyti labai daug duomenų: kiek buvo lankytojų, kiek iš jų unikalių, kiek lankosi pirmą kartą, kiek jau buvę anksčiau, kiek laiko užtrunka, kokius puslapius atverčia, kaip ateina į puslapį: par paiešką, nuorodas ar surenka konkretų adresą, jei per paiešką ar nuorodas tai matosi kur ir kokias. Netgi galima matyti kokią OS ir naršyklę naudoja lankytojai ir kokia ekrano rezoliucija :). Žodžiu apie Jūsų puslapio lankytojus galima sužinoti beveik viską.

P.S. Turiu mintį, kad gal reikėtų tokiu pat būdu aprašyti kaip susikurti elektroninį paštą gmail.com? Jei manote, kad kažkam tai galėtų būti naudinga įkelkite komentarą “Taip” ir  galėsiu padaryti dar vieną mini instrukciją. Komentarai, pastabos ir pasiūlymai dėl šios taip pat laukiami.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Tavo komentaras: