BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Namas - sklypas ir ne tik

Šiandien rašymo diena :)

Taigi sklypą jau turime, įsigijom prieš beveik 4 mėnesius. Sklypas miesto pakraštyje, soduose. Visada buvau nusistatęs prieš sodus, bet čia suveikė principas geriau mažiau. Įvertinome sklypo ir komunikacijų įvedimo kainą ir pamatėm, kad tai beveik dvigubai pigiau už sklypą užmiestyje be komunikacijų. Žinoma kiekvienu atveju tai labai individualu ir kokiam Vilniuj galbūt būtų visiškai atvirkščiai.

Plačiau apie sklypą. Plotas 7,35a keliukas iki sklypo ~200m žvyruotas, elektros linija palei keliuką, vandentiekis ir kanalizacija gretimoj gatvelėje, 8 ar 9 gyvenamieji namai kaimynystėje. Sklypas turi nuolydį į pietų pusę, įvažiavimas pietuose.

Jau spėjome apsilankyti LESTO ir gauti sąlygas elektros įvedimui, sudaryti sutartį ir susimokėti už dėžutės pakabinimą ant stulpo, kurioje bus dviejų tarifų vienfazis elektros skaitiklis. Iki statybų dar reikės įsirengti statybinį elektros įvadą (”rozetę”) ir priduoti jį energetikos inspektoriui, pasistatyti “ši***yką” ir aišku praeiti visą popierizmo liūną. Popierizmą irgi pradėjom, iš savivaldybės gavome projektavimo sąlygų sąvadą, projektą ant popieriaus braižom jau beveik pora metų ir turim 3-4 “galutinius” variantus ir vieną “tikrai galutinį”. Gerai bent jau tiek, kad paskutiniai du braižymai jau daryti pagal turimą sklypą ir jų plotas, aukštų skaičius ir orientacija nesikeitė. Kalbėjau jau ir su architektu, kuris galbūt sutiks uždėti parašą ant mano paruošto projekto (nors nesu susijęs su statyba, bet braižyti moku ir iš esmės esu techninis žmogus), taip galbūt su architektūriniu projektu išsisuksim labai ekonomiškai, o techninį projektą irgi esu sutaręs su pažystamu žmogumi, kad paskaičiuos, taigi dokumentaciją tikiuosi įveikti be didesnių nuostolių, o kaip bus gyvenimas parodys, o aš būtinai parašysiu.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Tavo komentaras: