BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pamatai - praktika I ir šiek tiek teorijos

Pamatai mūsų sklype jau stovi nuo liepos, bet tik dabar pasidalinsiu patirtimi ir įspūdžiais. Liepos pirmoms dviems savaitėms pasiėmiau atostogas, gavau iš konstruktoriaus pamatų planą ir netikėtai sulaukęs talkos kibau į darbus. Dabar rašysiu tik pirmos savaitės darbų eigą. Labai DIDELS AČIŪ Kęstui ir Viktorui nesavanaudiškai padėjusiems šitame nelengvame darbe, jaučiuosi Jums labai dėkingas ir skolingas.

Veiksmai:

1. Sklypo dalies, kur turi būti pamatai juodžemio nustumdymas ir lyginimas.
Samdžiau pažystamo žmogaus rekomenduotą bobkat’istą. Atvažiavo laiku, dirbo greitai, gal dėl to, kad pas jį bobkatas su vikšrais. Išrovė nupjautų vaismedžių kelmus per nepilną valandą, kai aš rankomis vieną iš smulkesnių kankinau gerą pusdienį :). Juodžemį nustumdė gražiai į krūvą. Ir pralyginęs sako gal užteks? Čia aš padariau klaidą, kurią supratau tik vėliau ir sutikau su tokiu pasiūlymu nepamatavęs nivelyru ar lygi ta sklypo vieta, nes iš akies atrodė pakankamai lygu. Vėliau pastebėjau, kad turiu ~30-40 cm nuolydį per 12 metrų, ir teko pasiknisti, bet apie tai kitame punkte.
2. Brolis atvežė armatūrą ir lankstinius. Mes su Viktoru viską surišom per nepilnas dvi dienas. Viktoras jau ne vieną dešimtmetį dirba statybose, o man tai buvo pirmas kartas, bet po jo parodymų per tas tris dienas pramokau rišti ir pabaigoje jau beveik spėdavau neatsilikti. Ilgai užtrukom su armatūra, kadangi taupydami vielą rišome ne su specialiu kabliu dvigubą vielą, o su replėm ir tik viengubą.
3. Kadangi statyboje be WC niekaip, tai Kęstui buvo patikėta ši užduotis. Ir per porą dienų jis vienas pats sumeistravo tikrai neblogą vaclovą.
4. Atžymėjome išorinius pamatų matmenis kuoliukais su prie jų pririštomis virvėmis. Patiko, kaip Viktoras nustatė statų kampą. Paprasčiausiai pagal geometriją pasinaudodamas stačiojo trikampio savybėmis, jei atsiras norinčių galėsiu plačiau aprašyti, nes tai gana įdomu ir naudinga, bet reikėtų padaryti nuotraukų, o tam vėl reikia ištampyti virves. Pažymėjome vietas kus reikės gręžti polius.
5. Baiginėjant žymėjimus, jau šiek tiek po pietų atvažiavo žmogus su mini ekskavatorium gręžti skylių poliams. Šį žmogų rekomendavo kitas pažįstamas ir kadangi stipriai nusiderėjau, maniau, kad nebeatvažiuos, bet atvažiavo ir darbą atliko. Gręžė skyles poliams 32 cm skersmens ir 3 metrų gylio. Reikėjo 24 skylių. Gręžiant ir pasimatė, kad lyginta sklypo vieta nėra viename aukštyje, todėl žemesniąjame krašte skyles darė ~20-30 cm seklesnes. Būtų labai greitai susisukęs, bet grąžtui trūko grandinė ir kol ją atvežė, pakeitė ir baigė gręžti skyles jau buvo netoli dvylikos.
6. Kol ekskavatoriukas birbino skyles, mes baigėme rišti armtūrą ir užbetonavome du ar tris polius. Betonavimas ėjosi nelengvai, kadangi žvyro nepavyko atsivežti prie pamatų vietos. Betoną teko maišyti apie 20 metrų nuo pamatų ir iš maišyklės supylus į točką stumti į kalniuką. Gerokai paprakaitavome.
7. Paskutinę tos savaitės darbo dieną visi trys maišėme betoną ir užpylinėjom polius, per dieną užpylėm lyg keturiolika, kad pridėjus pirmuosius tris mums dar liko septyni neužlieti poliai. Tiesa, prieš liejant polius, į skyles sustatėme armatūros karkasą ir su lazeriniu nivelyru sulyginome aukštį pagal viršutinį armatūros karkaso žiedą.

Taip ir užbaigėme trijų darbo dienų svaitę, nes Kęstas išskubėjo namo, pas šeimyną, Viktorui reikėjo pas odontologą o aš su savo šeimyna tą ilgąjį savaitgalį plaukiau baidarėmis Minija.

Artimiausiomis dienomis įkelsiu konstruktoriaus braižytus pamatų brėžinius.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Tavo komentaras: