BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pamatai - praktika II + nuotraukos

Taigi, antra darbo prie pamatų savaitė:

1. Užbaigėme lieti polius, kaip tik buvo likę tie, kur sklypas ėjo žemyn, taigi teko pavargti. Pirmiausia poliai turėjo būti šiek tiek virš žemės, tai darėm “klojinį”. Kabutėse todėl, kad paėmėm ruberoido gabalą, nupjovėm pagal reikiamą aukštį, susukom reikiamu skersmeniu ir aprišom viela. Labai nebrangu ir pakankama priemonė kai tereikia iki keliasdešimt cm virš žemės, tik sugaišom kažkiek laiko, ko nebūtų reikėję turint gerai išlygintą sklypą.

2. Va čia prasidėjo tikrasis vargas dėl nelygaus sklypo, nes tarp polių reikėjo privežti žvyro, kad padėti polistirolą ir ant jo lieti pamato viršutinę dalį. O kaip jau buvau rašęs, žvyro nepavyko privežti iki pamato, todėl pusę mašinos (o gal ir daugiau) žvyro su točka teko tempti iki pamato apie 30 metrų į kalniuką :D. Po šito darbo ir betono maišymas atrodė visai lengvas. Tą suvežtą žvyrą po to suvibravom vibro plokšte.

3. Kol aš vargau su žvyru, Viktoras dėjo polistirolą tarp polių, jungė armatūros dalis, rišo, iš plokščių darė klojinius šiek tiek daugiau kaip pusei pamatų.

4. Vėl maišėm betoną ir betonavom, per dieną dviese sumaišėm apie 4-5 kubus betono ir jį visą supylėm į klojinius. Turėjom šiek tiek bėdos su klojiniu, kadangi vienoje vietoje vibruojant supiltą betoną išsižergė klojinio apačia, todėl išėjo daugiau betono, buvo daugiau darbo, bet iš esmės ten nieko tragiško, tik vėlgi laikas buvo sugaištas.

5. Paskutinis darbas tą savaitę buvo išardyti klojinius ir sustatyti antrai pamatų daliai. Klojinius ardėm sekančią dieną po betonavimo. Man šiek tiek buvo neramu, kad gal betonas dar nepakankamai stiprus, bet Viktoras garantavo, kad viskas bus gerai. Ir jis buvo teisus.

Taigi antrąją savaitę dirbom dviese šešias dienas. Padarėm daug, bet aš nusikaliau visiškai, kai pagalvoju, kad planavau vienas pats viską daryti… Džiaugiuosi, kad neplanuotai atvažiavo tetulė su Viktoru ir nepasididžiavo padėti.

Dar bus keletas nuotraukų

Pasiruošimas po polių

Pasiruošimas po polių

Žvyras tarp polių

Žvyras tarp polių

Viktoras ruošia klojinius

Viktoras ruošia klojinius

Pirma pusė pamatų paruošta betonavimui

Pirma pusė pamatų paruošta betonavimui

Antra pusė paruošta betonavimui

Antra pusė paruošta betonavimui

Klojinio apačios "užraktas" iš 6mm vielos

Klojinio apačios

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (8) »

 1. 1

  VITA (JO) rašė,

  2013-01-02 @ 08:37

  Šaunuoliai žemaičiai. Puiku, kad dalinatės idėjomis, nepavydite ir kitiems gerų minčių. Be to, kuriate savo sėkmės istiriją, kurią laikas pamažu ištrintų, jei būtų neužfiksuojama. O ir vaikai ugdys pasididžiavimo jausmą savo namais, tapatumą su šeima.

 2. 2

  audrius rašė,

  2013-03-27 @ 16:08

  Sveiki, projektuoju savo namuką. Irgi planuoju šiaudinį.
  Kodėl nedarėt polinių pamatų be rostverko? Juk tai smarkiai supaprastina staybas. Norėtusi Jūsų pamąstymo. Būsiu dėkingas.

 3. 3

  Žalias žemaitis rašė,

  2013-03-28 @ 00:20

  Labas,

  kažkaip tiesiog nekilo tokia mintis, o tai pirmas karkaso vainikas ore kabo? Kaip su šiltinimu grindų? Žodžiu apie tokį būdą nedaug žinau ir kažkaip iki jo netempė mano mintys, o dabar jau tikrai nekeisiu. Bet būtų tikrai įdomu jei pasidalintum savo mintimis ir žiniomis.

 4. 4

  Audrius rašė,

  2013-03-28 @ 13:32

  Nu taip. Vainikas dėtusi ant lagių. Tiek ir aš apie tą būdą teisšmanau. Tiesiog mano architektas labai tą būdą stumia. Jis ten visas toks “eco“ ir kad kuo pigiau viskas. Man tai irgi nieko tokio realaus jau pastatyto neteko matyt. Todėl ir bandau aiškintis

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 5. 5

  zemaitisz rašė,

  2013-04-18 @ 21:59

  Įdomu būtų išgirsti konstruktoriaus komentarą ir pamatyti skaičiavimus. Ar nesigaus, kad poliai tada turėtų būti mažesniais atstumais ir jų daugiau, automatiškai ir nesusitaupys tada nieko?

 6. 6

  Mantas rašė,

  2016-04-11 @ 11:34

  o kur vandens gręžinys ir kitos komunikacijos? Norėtūsi labai apie tai daugiau sužinoti. Dabar kaip tik renkuosi sau vandens siurblys suliniui tai galiu pasakyti kad labai trūksta objetyvios informacijos. Visa blogosfera praktiškai apie tai netaria jokio žodžio. Nejaugi niekam tai perdaug nerūpi? Puikiai žinau kad daugelis įsirenginėja tokius dalykus :)

 7. 7

  architektūrinis projektavimas rašė,

  2016-08-17 @ 14:48

  Neduok Die, statyti namą ant nelygaus sklypo. Senieji namai būtent taip ir buvo statyti, tai dabar pastatant bet kokį didelį daiktą, spintą reikia lyginti, kad neklebėtų. ;/

 8. 8

  Betonavimo įranga rašė,

  2016-08-29 @ 16:36

  O kokia įranga buvo naudojimą betonavimui. Gal kažkokie ypatingi įrankiai? Nes kaip supratau betoną išlieti buvo sudėtinga dėl nelygaus sklypo. Pas mus dabar ganėtinai panaši situacija, būtų įdomu sužinoti tiksliai kaip Jūs ją išsprendėte.

Komentarų RSS · TrackBack URI

Tavo komentaras: