BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Statinių kategorijos ir tipai

Jau ilgai suku galvą, koka statinys bus mano namas.

Daug visokių nuogirdų nedavė ramybės. Mąsčiau ar reikia taikyti į 80 kv.m. pastatą ar galima sau leisti ir didesnį, kokie reikalavimai ir panašiai. Taigi plačiau apie visa tai.

Perskaičiau keletą įstatymų ir pasirodo gyvenamieji vienbučiai namai gali būti neypatingi arba nesudėtingi statiniai. Pagrindiniai skirtumai aktualūs man, kad nesudėtingam statiniui nereikia statybos leidimo, užtenka tik parodyti supaprastintą projektą savivaldybės architektui (ir visdėlto gauti jo parašą, kad matė ir neprieštarauja) ir tokį namą galima statytis pačiam, be jokių ten statybos vadovų ir pan. Didžiausias minusas, kad tokio pastato didžiausias plotas turi būti iki 80 kv.m. Ką tai reiškia? Tai yra rūsio, pirmo aukšto, palėpės plotų suma. Kadangi žadu statyti šiaudinį namą, kurio sienos plotis bus apie 0,5 m atsiranda problema. Problemos pavyzdys: namas 8×5 metrai  vieno aukšto su mansarda, be rūsio, plotas kaip tik 80 kv.m. Kadangi sienos 0,5 m pločio, vidus gaunasi 7×4, ir tai yra tik 56 kv.m. skaičiuojant pirmą aukštą ir mansardą.

56 kv.m. mažokas plotas, bet lengvesnis popierizmas ir nereiktų leisti pinigų statybos vadovui. Kaip visada, kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių. Ką daryti? Kad ir kiap nepatraukliai skambėtų, mano namas bus neypatingas statinys :D, kadangi planuojam turėti apie 90 kv.m. ploto, neskaičiuojant sienų.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (8) »

 1. 1

  Aurimas rašė,

  2012-06-29 @ 13:32

  Plotas skaičiuojamas visų aukštų suma pagal išorinį perimetrą.

  Leidimo nesudėtingam nereiks bet reiks supaprastinto projekto bei nuo šių metų balandžio 1d už raštiškas savivaldybės tarnautojo pritarimą reiks mokėt 100lt.

  Statybos vadovą ir Tech priežiūros vadovą nėra sudėtinga rast, jie realiai reikalingi tik formaliai, pranešant apie statybų pradžią surašai apie juos info, statybos pabaigoj pasirašo ant baigimo deklaracijos.
  paprastai kiekvienam po 100-200lt pakanka dėl formalumo.

 2. 2

  Aurimas rašė,

  2012-06-29 @ 14:06

  ups, nuorodose blogas pats pirmas, pamaniau kad naujas, o įrašas tai senas :)

 3. 3

  zemaitisz rašė,

  2012-08-11 @ 12:39

  Labas Aurimai,

  iš tiesų, vis dėlto galutinis sprendimas buvo tilpti į nesudėtingo statinio kategoriją. Pagrindiniai argumentai, kodėl taip su žmona nusprendėme:
  1. Pagal galiojančią tvarką nesudėtingas statinys gali būti sodo namas iki 80 kv.m. bendro ploto (tokią informaciją pateikė keletas architektų ir statybos inspekcija, kuri sprendžia kuriai kategorijai priklauso statinys)
  2. Tokiu būdu sutaupiau architektūriniam projektui 2500 Lt, statyos ir priežiūros vadovams po 200 ir dar už statybos leidimą, tiksliai net nežinau kiek. Viso suma ~3000Lt. Kad tiek sutaupyčiau iš savo atlyginimo trukčiau 6-8 mėnesius.
  3. Ploto apribojimas iki 80 kv.m. bendro ploto mūsų šeimai priimtinas, kadangi gyvename standartiniame trijų kambarių bute, o prieš tai gyvenome dviejų kambarių bute keturių asmenų šeima. Be to ploto ribojimas įveda ir šiokias tokias ribas norams tuo pačiu mažėja ir planuojamos išlaidos.
  4. Teko apsilankyti apie 70 kv.m. bendro ploto naujame name Mažeikiuose. Šeimininkas pasitaikė labai paprastas ir šnekus. Tokio namo pliusai: pakankamai nebrangi statyba, mažos išlaikymo sąnaudos ir gyvenimo bute trūkumų nebuvimas. Po apsilankymo galutinai supratau, kad man to tikrai užteks.

 4. 4

  zemaitisz rašė,

  2012-08-11 @ 12:45

  Pamiršau dar vieną pliusą.

  Dabar galioja supaprastinta tvarka statinių įteisinimui, siekiant legelizuoti kai kuriuos statinius, todėl realiai priduodant namą užtenka kadastro atlikto matavimo ir jei neviršiji pastato ploto ir atstumų nuo sklypo ribų, gali tą statinį įregistruoti, tokiu būdu gaunu vieną labai svarbų pliusą:

  namą galiu statyti bet kurioje sklypo vietoje, nes rajono architektas Telšiuose griežtai reikalauja išlaikyti užstatymo liniją, o ji mūsų gatvelėje yra palei kelią, o mes nusprendėme statyti namą sklypo gale, kad visas sklypas liktų namo pietinėje pusėje ir dar ant kalvos.

 5. 5

  Jora rašė,

  2012-09-24 @ 11:26

  Tokia pat logika vadovavausi ir aš. Ir jau beveik baigiu pastatyti šiaudinį namuką. Mažas namukas - mažiau ir išlaidų. Šaunuolis!!!

 6. 6

  Marius rašė,

  2013-07-21 @ 17:59

  iki 80 kv.m pačiame mieste galima statyti be architektūrinio projekto ir leidimo?

 7. 7

  Antanas rašė,

  2016-08-11 @ 16:29

  Svarbiausia, kad projektas būtų geras ir tikslus. Pagal kliento norus ir reikalavimus. Bet dėkui už straipsnį, buvo įdomu skaityti.

 8. 8

  staybu darbai rašė,

  2018-05-27 @ 23:02

  o labai geras straipsnis, nors mum statys imone, jau pradejom darbus, bet tikrai gerai viska zinoti ir paciam gal sugalvosim dar koki statinuka salia

Komentarų RSS · TrackBack URI

Tavo komentaras: