BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žemės valdų fondas

Praeitą savaitę buvau išvykęs į ekskursiją po europą, keliavom autobusu, todėl turėjau labai daug laiko apmastymams ir minčių sudėliojimui. Keliavome į Strasbūrą, pakeliui aplankėme Prahą, Amsterdamą, Liubeką ir dar keletą nedidelių miestelių Vokietijoje ir Prancūzijoje. Važiuojant per Lenkiją nemačiau dirvonuojančių laukų kaip Lietuvoje, Čekijoje tokių jau buvo nemažai, Vokietijoje žemės ūkiui naudojami net labai nedideli sklypeliai.

Prisiminiau Nesenai Lietuvoje kilusią susirūpinimo bangą, kad tuoj visą žemę supirks Europiečiai ir Lietuviams neliks. Kiek pamenu buvo ir bandymas surengti referendumą tuo klausimu, kad uždrausti užsieniečiams įsigyti žemę Lietuvoje. Taip pat žinau keletą įmonių, kurios gauna finansavimą iš užsienio ir masiškai supirkinėja žemes Lietuvoje. Taigi kilusi idėja surengti referendumą nėra tik tiesiog neturinčių ką veikti žmonių užsiėmimas. Tačiau visi supranta, kad referendumo Lietuvoje surengti beveik neįmanoma ne tik dėl reikiamo palaikančių piliečių parašų kiekio, bet ir dėl vargano rinkėjų aktyvumo.

Jau kuris laikas kirbėjo mintis, kad aš vietoje to, kad prisidėti prie referendumo organizavimo, geriau nusipirksiu keletą hektarų žemės ir tai bus didesnė nauda nei neįvykęs referendumas. O jei taip pasielgtų bent pusė pasirašiusiųjų dėl referendumo? Na gerai, bent kas dešimtas. Tačiau ką veikti žmogui gyvenančiam mieste, kuriam tas žemės sklypas taps našta. Tokio dydžio sklypo niekas nenorės nuomotis, pačiam dirbti neapsimokės, žodžiu viena bėda.

O gal būtų naudinga tokiems žmonėms vienytis, steigti draugiją, bendriją ar VŠĮ ir skiriant jai dalį pajamų ar santaupų pirkti ir valdyti žemės sklypus. Taip Žemė būtų išlaikyta Lietuvos piliečių rankose, didesnį plotą lengviau nuomoti ar patiems jame organizuoti veiklą, užsodinti mišku, steigti poilsiavietę ar daryti dar begalę įmanomų veiklų.Taip pat tokiai organizacijai galėtų žemę dovanoti negalintys ja pasirūpinti, bet norintys, kad ji liktų lietuviams. Valdoma žemė neštų pajamas, kurias galima investuoti į naujus žemės sklypus ar tų sklypų efektyvesnį naudojimą.

Steigiam žemės fondą?

Patiko (0)

Rodyk draugams

Tavo komentaras: